Yedekleme ( Backup )

Keşke Yazlik yiyecekleri kurutup buzluga attığımız gibi yada etleri dondurmaları sakladığımız gibi saklasak ama malesef hardiskten aldığımız bilgileri gene başka bir hardiske yedekliyoruz, Peki Ya Yedek Hardiskimiz bozulursa ?Clooud Server'lar Yoo Efendim amazon yok azure yahu benim bilgilerim bu kadar edermi ?

Okyanus aşırı gezginin hardiski yaninca milyon dolarlar harcamasi yada küçük esnafın muhasebe bilgilerini hackleyip para istemesine tepki kapa lan diyip kasaya format artırması olmadı akşam exe yi flash diskine atip uygulamayi yedekleyen dayının kendine duyduğu güven Rahat olun biraz

Şimdi şöyle bir düşünmek lazım yedeklerim benim için ne kadar değerli ? Ona Göre Hareket etmek lazım şahsen ben hiç güvenmiyorum cloud denen sistemlere zaten senin bilgisayarın hacklendiği zaman senin bilgisayarında nereye bağlandıysan orayada erişiliyor bu sebeple alınacak en güzel hardiskleri yedekleyeceksin mis gibi oh kafa rahat.

Tabiki Yedekleme çeşitleri sanal yedekleme, fiziki yedekleme, yedekleme algoritmaları hakkında kodlarla birlikte anlatacağız beraber uygulamalar yazacağız ama şimdilik yedeklemeye giriş yapmış olduk.

Yedek Nedir ?

Akşama gelecek misafirlere yemek yaparken olurda bir yemek yanar düşüncesiyle ikinci ana yemeği yapmak demektir.

Olağan üstü Ön görülemeyen durumlar için mevcut ana verilerin yerine geçebilecek dosyaları oluşturma.

Yedek Nasıl Alınır ? Yedekleme Türleri ? Yedekleme Yazılımı Yapma ile ilgili bilgileride oluşturacağız 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Xamarin İle Mobil Yazılım Geliştirme

Google Blogger Adsense

Sorgu İle Mssql Veritabanının Yedek Dosyasını Alma ( .bak uzantılı dosya alma )