Biyolojik Virüs ile Bilgisayar Virüsü Aynımı

Virüs herhangi bir sisteme girip o sistemi kendi isteği gibi kullanabilen çoğalabilen sistemin olması gerektiği gibi değilde kendi istediği gibi hareket ettirebilen bir sistemdir.

Sistem diyorum çünkü kendisi herhangi bir sisteme elini kolunu sallaya sallaya giriyor tabi bilgisayara girer telefona girer hatta vücudumuza girer.Tabiki sağlık herşeyden önce geldiği için Tıbbi virüsler sıkıntı Bunun Ebolası var Kuduzu var Hıv'i var Hanta,Rota, Sars, veba filan derken Coronada var Covid19 son teknolojik virüs ya şey peki vücudumuza norton avast filan kursak olmazmı nod32 de olur malesef insan vücuduna antivirüs kurulmuyor.

Virüs hayatımızın olmazsa olmazlarındandır mesela zamanında meşhur bir virüs vardı bulaştığı bilgisayardaki klasöre tıkladığın zaman o klasörü 2 tane yapıyordu ve sildirmiyordu ya nasıl bir kafayla yazmış adamlar mesela arap bir yazılımcı islami virüs yapıp bulaştığı bilgisayarda dini olmayan işlemler yaptırmıyordu çok ilginç.

Konumuza gelecek olarak virüsün dini dili ırkı yeri yurdu yok virüs heryerde virüstür, Sistemi bozan çalışması gerektiği gibi çalıştırmayan şeye virüs derler evet bilgisayardaki virüs ile biyolojik virüsün mantığı aynıdır.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Xamarin İle Mobil Yazılım Geliştirme

Google Blogger Adsense

Sorgu İle Mssql Veritabanının Yedek Dosyasını Alma ( .bak uzantılı dosya alma )